Jaki Pilot Do Automatyki Bramowewj?

Praktycznie każdy nowo wybudowany dom bądź osiedle posiada zdalnie sterowane bramy. Automatyka bram stała się już praktycznie standardem i wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia. Sterowanie bramą za pomocą pilota zapewnia komfortową obsługę bez wysiadania z samochodu. Sam dobór odpowiedniego oprzyrządowania automatyki bram, a konkretniej pilota do bramy nieobeznanemu użytkownikowi może sprawić wiele trudności. Niestety nie możemy kierować się tylko jego wyglądem. W tym wpisie postaramy się rozjaśnić, jaki model warto wybrać i na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem pilota. Z doświadczenia wiemy, że łatwiej zaprogramować pilot do bramy prywatnej posesji niż uporać się z tym zadaniem w przypadku dużego osiedla czy też terenu firmy. By zaoszczędzić Ci rozczarowań, uprzedzamy, że zakupiony pilot nie zadziała natychmiastowo z twoją bramą.

Co Trzeba Wiedzieć Przez Zakupem Pilota Do Bramy?

Bazując na parametrach, możemy wyróżnić dwa podstawowe kryteria podziału. Pierwszy dotyczy częstotliwości, na jakiej działa pilot, drugi systemu kodowania.
Jeżeli chodzi o system kodowania to występują dwa główne rodzaje:
– systemy z kodem stałym
– systemy zmienno-kodowe

System stało-kodowy powstał jako pierwszy, ale z ubiegiem lat okazało się, że w dobie wszechobecnej elektroniki stał się mało bezpieczny. Kod zmienny jest o wiele bardziej bezpieczny i z powodzeniem wypiera on swojego poprzednika. Dlaczego kod stały jest mniej bezpieczny? Pilot z kodem stałym każdorazowo generuje i wysyła ten sam kod do odbiornika. Może to skutkować nieprzyjemnymi sytuacjami:

1. Istnieje prawdopodobieństwo, że pilot innego użytkownika będzie mieć identyczny lub bardzo zbliżony kod do naszego, co w „zatłoczonej częstotliwości” może spowodować niepowołane otwarcie naszej bramy wywołane np. przez sąsiada, którego brama działa na identycznym systemie.

2. Na rynku istnieje wiele urządzeń i pilotów (tzw. Piloty klonery), które są w stanie w prosty sposób nauczyć się danego kodu i wygenerować go radiowo, umożliwiając osobie niepowołanej (np. włamywaczowi) w pełni sterować naszymi urządzeniami.

Co zyskujemy dzięki zastosowaniu pilota z kodem zmiennym?

Stosując urządzenia z kodem zmiennym, zapewniamy sobie przede wszystkim bezpieczeństwo oraz wykluczamy wyżej wymienione niepożądane sytuacje.

Drugi podział bazuje na częstotliwości nadawania. Obecnie najczęściej wykorzystywane częstotliwości to 868,35MHz oraz 433,92Mhz. Pierwsza z nich jest pasmem typowym właśnie dla zastosowań zdalnego sterowania i charakteryzuje się mniejszą ilością zakłóceń Wynika to z faktu, iż większość produkowanych urządzeń (nie tylko radiowe sterowanie bramą) jest oparta na częstotliwości 433,92Mhz. Zapewnia to mniejszą podatność na zakłócenia, co w praktyce skutkuje lepszymi i pewniejszymi zasięgami pilota.

Czy zakupiony pilot od razu będzie funkcjonował z moją bramą? Jak zaprogramować pilot do bramy?

Żaden nowo kupiony pilot pomimo pełnej kompatybilności z naszą bramą nie zadziała od razu. Musimy „nauczyć” go komunikacji z naszymi urządzeniami. Procedura ta będzie przebiegać różnie w zależności od producenta. Każdy sprzęt posiada swój specyficzny sposób programowania, dlatego zawsze należy przeprowadzić tę czynność zgodnie z instrukcją danego odbiornika radiowego lub napędu. 
Podsumowując
Znając wszystkie przedstawione powyżej informacje, między innymi:
– producenta,
– częstotliwość,
– zastosowaną drogę radiową


Usługi

  • Sprzedaż
  • Montaż
  • Serwis
  • Serwis Pogwarancyjny
  • Doradztwo

Kontakt

  • Konin Ul. Wiśniowa2
  • Tel: 691 422 174
  • bartorex2012@o2.pl